ibrahim saraçoğlu basur çoban çantası
ibrahim saraçoğlu basur için ilaç

Basur Tedavisi İçin İbrahim Saraçoğlu ’ndan Basuru Bitiren Kür

İbrahim Saraçoğlu basur hastaları için son derece değerli bir kürün detaylarını anlatmıştır. Son dönemlerde çocuklarda dahi görülmeye başlayan oldukça sıkıntılı ve rahatsız edici bir hastalık olan basur ileri seviyelerde ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Anlaşıldığı ilk andan itibaren tedavisinin hemen başlaması gereken basur hastalığı tedaviye geç kalındığında bir şey yapılamayacak bir hal alabilmektedir.

Bu nedenle bugün makalemizde basurun tedavisi için Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından geliştirilen ve önerilen dereotu kürünü ve çobançantası çayını sizlere anlatacağız.

Sizlerde hayatınızın her anında, tuvalette kâbusunuz olan basur hastalığından kurtulmak istiyorsanız doktorumuzun önerdiği kürü uygulayabilirsiniz. Sıkça yakınılan hemoroid tedavisi ibrahim saraçoğlu tarafından keşfedilmiş bir kür ile evde tedavisi mümkündür.

Basur nasıl geçer? sorunuza cevap olarak Saraçoğlunun tamamen bitkisel ve hiçbir yan etkisi olmayan dereotu kürü ve çobançantası çayı, ciddi bir hastalık olan basurdan kolayca kurtulabileceksiniz.

Genellikle kilolu insanlarda veya sürekli oturarak çalışan insanlarda hamilelerde veya kabızlık sorunu yaşayan insanlarda akıntı, ağrı, kaşıntı yanma ve kanama şeklinde kendini belli eden basur için bitkisel tedavi yöntemi olan ve evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz dereotu kürü sayesinde böyle bir hastalıktan eser kalmayacak.

Basurun Evde Tedavisi İçin İbrahim Saraçoğlu ’nun Tavsiye Ettiği Kürün Detayları

Bunun için yapmanız gereken oldukça basit yalnızca evinizde dereotu bulundurmanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde her yemek öğününüzden önce aç karnına bir tutam dereotu ağızda çiğnenecek. Çiğnediğiniz dereotunu yutarken 2-3 su bardağı su ile birlikte yutun.

Oldukça basit bir şekilde kendi kendinizi tedavi edebileceğiniz bu yöntem sayesine basur denen bir hastalık vücudunuzda kalmayacaktır.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu dereotu tedavisi dışında çobançantası çayını da önermiştir.

7 Günde Basura Son Vermek İstermisiniz? (7 Günde Bitkisel Basur Programı) E-Kitabı Hakkında Yazdığımız Ayrıntılı Raporu Okumak İçin ⇒ (BURAYI TIKLAYIN.)

İbrahim Saraçoğlu ’nun Tavsiye Ettiği Kür Nasıl Kullanılır?

Basurunuz için oldukça iyi tedavi edici özelliğe sahip olan çobançantası çayı hazırlamak için 1 litre suyu ısıtın.

İçerisine bir tutam çobançantası otu koyun ve 20 dakika kaynatın. 20 dakika sonra çayınızı süzün ve günde 2-4 fincan olacak şekilde tüketin.

Basur, aşırı adet kanamaları, böbrek kanamaları, yara iyileşmesi, böbrek kumu, kabızlık, burun kanamaları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve oldukça olumlu sonuçlar alınan çoban çantası çayı sayesinde vücudunuzda birçok hastalığın tedavisini yapmış olacaksınız.

Basur tedavisi için hazırladığınız çobançantası çayınızı içerken aynı zamanda pamuğu çay ile ıslatıp hemoroidinizi silmeniz veya o bölgeye koymanız tedavinin hızlanması için daha etkili olacaktır.

Bitkisel tedaviler sayesinde vücudunuz hiçbir zarar görmezken hastalıklarınızın tedavisi sağlıklı bir şekilde sonlanacaktır. Ülkemiz için oldukça değerli olan profesör doktorumuz İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen dereotu kürü ve çobançantası çayı sayesinde hemoroid hastalığınız ortadan kalkacak ve sağlıklı bir vücuda sahip olabileceksiniz.

1 ay boyunca devam etmeniz gereken bu tedavi yöntemleri ciddi bir sağlık sorunu olan bu dertten sağlıklı bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır. İbrahim saraçoğlu hemoroid konusunda böylesi değerli bir bilgiyi basur hastalarının istifadesine sunmuştur.

Not!: Daha önce bu veya buna benzer bir uygulamalardan bir netice alamıyormusunuz? İyileştirici etkisi onaylanmış özel bilgilerin yer aldığı yöntemin detaylarının anlatıldığı basur hakkında  uluslararası bir üne sahip uzman yazar Lennox Ersaw‘ın çözümleyici bilgileri bir arada topladığı (7 Günde Basur Tedavi Programıe-kitabını tavsiye ederiz. Kitabı hakkında detaylı bir rapor hazırladık detaylar için⇒ (BURAYI TIKLAYIN.)

Bir önceki yazımız olan Basura İyi Gelen Bitkiler Neler? başlıklı makalemizde basura iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıyı Puanlayın!
[Toplam: 33 Ortalama: 3.2]

21 Yorum

 1. Basur bitkisel tedavi bizzat uygulanmıştır, test edilmiştir.

  Kesin çözüm için memelere çörek otu yağı sürülür

  1 ay boyunca günde 5 kez 6 damla YADA DAHA BASİTİ FINDIK BÜYÜKLÜĞÜNDE PAMUK AL ÇÖREKOTU YAĞINA BANDIR FİTİL OLARAK İÇERİ MAKATTAN İÇERİ AT BİRAZ KAŞINTI OLACAK SONUNDA TEDAVİ OLUYORSUN.

  İltihap varsa (İLERLEMİŞSE KESİN VARDIR) antibiyotik (hap) yazdırıyorsun beraber destekleyici kullanıyorsun tedavide tedavinin hepsi bu en pratik.

  ÜSTE YAZILAN KENDİM BİZZAT KULLANDIM TEKRARLADIKÇA AYNI İŞLEM HİÇ BİR YERDE BU BİLGİYİ BULAMAZSSINIZ

  Basur için elma sirkesi topikal kullanımı

  EN ETKİLİ YÖNTEMLER

  1- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL
  2- ZEYTİN YAĞI + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL
  3- HİNT YAĞI + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL
  4- ELMA SİRKESİ + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL
  5- ÇÖREKOTU YAĞI + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL
  6- KANTARONYAĞI + PAMUK = TAMPON VEYA FİTİL

  BU YÖNTEMLER BAŞKA YERDE ZOR BULUNUR DEĞERİNİ BİLİN ord_prof

  • Basur Tedavisi - Admin

   Sayın ord_prof, Basur bitkisel tedavi yöntemlerinden tecrübenizi aktardığınız bu değerli paylaşım için sizi takdir ediyoruz. Bilgi paylaştıkça değil aslında tecrübe paylaştıkça güzeldir. Çörek otu yağının ve zeytin yağının inanılmaz faydaları var. Basur içinde kullanımı fayda sağlayacaktır. Her bir kelimesi altın niteliğinde olan bu yorumunuza okuyucularımızdan destek bekliyoruz.

 2. Merhabalar Hocam,
  Doktora gittim baktı ve bana şu isimli ilaçları yazdı birisi
  procto-Glyvenol krem 30gr olarak sabah akşam sür dedi diğeri ise doxium 1000mg film tablet sabah akşam tok karnına dedi
  ne dersiniz hocam???

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Salih Bey;
   Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İbrahim Saraçoğlu başlığı ile yazılan bu konu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun basur ile ilgili sunmuş olduğu çözümlerden derlenerek yayına alınmıştır. Kendisine sormak istediğiniz soruları bizzat kendi sitesinden iletişime girmeniz daha mantıklı ve çözümsel sonuçlar almanızı sağlar. Basur tedavisi ile ilgili bilgileri tek çatı altında birleştiren bir site olarak bu konudaki fikrimiz doktorlar basur tedavisi için verdiği ilaç veya kremler ortalama aynı sorun yani basur için doktorların önerdiği çözümlerdir. Kremleri ve söylenen ilaçları kullanmak veya kullanmamak tabi ki size kalmış bir durum. Bizim bu konuda tavsiye ettiğimiz her hangi bir ilaç veya krem önerimiz yoktur. Basur hastalarına yardımcı olmak için tavsiye ettiğimiz genelde botanik bitkisel alanda uzmanlaşmış kişilerin programlarında anlattıkları bitkisel çözümler, basura iyi gelen kür tarifleri ve basur konusunda bir uzmanların yazmış olduğu kitap tavsiyeleridir.

  • Basur Tedavisi - Admin

   Basur hastalarının dikkatine!! Doktorların basur için yazdıkları ilaç ve kremler hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir. Bir başka basur hastasına yazılan ilaç ve kremleri kendinize uygulamanız doğru değildir. Bu nedenle yorumlarda forum sitelerinde hastaların paylaşım yaptığı ilaç ve krem isimlerini kendilerine kullanmaları istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Böylesi bir duyuru yapma gereğini neden duyduk? Bu konuda bir çok hasta bilinçsizce basur ağrısını dindirmek ve basurdan kurtulmak için sağdan soldan duydukları çeşitli krem ve ilaçları kullanmakta ve hassas olan bölgeyi daha da sıkıntılı bir hale getirmektedir.

 3. Dereotu ve çoban çantası otu ikisi birden beraber kullanabiliyormuyuz ve ne kadar zaman devam edilmesi gerekiyor teşekkürler…

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Vildan Hanım,
   Saraçoğlunun dereotu ve çoban çantası adlı kür tarifleri her ikisi aynı anda kullanılmamalı. İkisinden birisi ile devam edilmeli. Ancak bir gün dere otu bir gün çoban çantası şeklinde de devam edebilirsiniz. Daha fazla faydası olacağını düşünüyoruz. 1 ay süre ile devam edilmeli. En sağlamı tek bir çeşit bitkisel çay seçin ve bir ay devam edin küre basur kısmında farklılık varsa fayda görene kadar devam etmek daha mantıklı. Şayet basur memelerinde inme sönme ve kaybolma gibi bir durum olmaz ise diğer yöntemle devam edilmelidir. Sorunuza detaylı cevap vermek isterken sanırım uzun bir anlatım oldu. Sormak istediğiniz aklınıza takılan bir soru var ise hiç çekinmeyin. Allah şifalar versin.

 4. Merhaba
  Bende 2 senedir bu problem basur var yanlız memeler yeni görünmeye başladı ve çok çirkin görünüyorlar bu memelerin kuruması için ne yapabilirim lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhaba Damla Hanım, Basur memelerinin kuruması için sarımsak ve bal uygulamasını yapın faydasını göreceksinizdir. Çörek otu yağı ve zeytin yağı uygulaması basuru kurutan bitkisel ürünlerdir. Yorumlara bakarsanız ord_prof isimli okuyucumuzun basurun bitkisel tedavisi hakkında kesin olarak çözüm aldığı kürleri uygulayabilirsiniz.

 5. Merhaba bende de yaklasık 1 senedir bu sorun var.. hani demişssiniz ya adet kanamaları ıcın de kullanılıyor diye, burda denilmek istenen adet kanamalarını kesmiyor demi.
  cunku ben sadece hemoroitimin gecmesi için kullanmak istiyorum. Yani demek istediğim adetimi engellemez demi..
  Bilgi verirseniz cok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim..

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Dilara Hanım, Öncelikle geçmiş olsun diyoruz. Çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. Değerli yorumunuzla bilgi paylaşımını biraz daha arttırdığınız için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sorunuzun cevabına bakılınca ve bilindiği üzere çoban çantası hakkında detaylı bir çok bilgiler yer almakta ve faydası olan bir bitki.

   Çoban çantasının adet kanamalarını kesme veya adet olmayı engelleme gibi bir yan etkisi yoktur!. Ancak bu durumların dışında aşırı kanama sıkça adet olunması durumu ile meydana gelen kansızlığın önüne geçilmesinde etkilidir.

   Basur ile ilişkilendirildiğinde kanamalı durumlarında kullanılıyor. Kadınlarda ise düzensiz regl (adet) ile aşırı gelen kanamanın tedavisinde uygulanıyor.

   Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu konuda verdiği demeçte; Kadınların miyoma bağlı sık sık ara kanama geçirdiklerinde çözüm olarak ameliyata girmek zorunda kaldıklarını söylüyor. Elbette ameliyatla ya sıkça kanama yapan miyom kısmı alınıyor ya da rahmin tamamı ameliyatla alınıyor.

   Kadınlarda sıkça ara kanamaların çok fazla olması durumunda kan akışı ile anemi yani kansızlık sıkıntısı başlıyor.

   İşte bu durumda Sayın Saraçoğlu çobançantası bitkisini öneriyor. Çoban çantası bitkisinde bulunan bursik isimli madde bu probleme iyi geldiğini söylüyor. Kadınların regl (adet) dönemleri çok yoğun kanamalı geçiyorsa çobançantası isimli bitkiyi kullanmalarını öneriyor.

 6. Bende dış basur var 5 adet meme var sertleştikleri zaman dayanılmaz acı veriyor kanama yok yardım istiyorum ibrahim Saraçoğlu nun basur küründen istiyorum (gizliliğiniz nedeni ile telefon gizlendi)

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Şuayip Bey,
   Rabbim şafi ismi ile şifalar versin. Şuayip bey sitemizde herhangi bir satış veya sipariş verilememektedir. Prof. Dr. Saraçoğlunun değerli bilgilerini basur hastası olanların istifadesine sunmaktayız. Sipariş vermek istediğiniz ürünü resmi satış sayfalarından verebilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimizle.

 7. Merhaba Doktor bey ben basurumun olup olmadığını tam ölçemedim aslında. İlkte bir kanama gördüm ama kan tuvalet kağıdımın üzerindeydi ve çok değildi. Sonra gittiğimde hiçbir şey yoktu. Sonra gittiğimde yine tuvalet kağıdımın üzerinde kan vardı. Ayrıca regl dönemime denk geldi. Bir daha gittiğimde kandan eser yoktu. Ancak bugün biraz kaşıntı var. Ancak kaşıntımın normal olduğunu düşünüyorum, sonuçta her insanda olabilir. Sizce basur muyum? Bu arada diğer belirtiler bende yok

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Eda Hanım;

   Öncelikle basur hastalarının bilgi paylaşımı yaptığı bu platformunda herhangi bir doktor desteğinin olmadığını belirtmek istiyoruz. Sitemiz basur hastalarının deneyimleri ve bu konuda denemiş olduğu kürler, hastaların iyileşmek için yaptığı bilgi paylaşımları, Saraçoğlu, Maranki gibi değerli hocalarımızın tv programlarında ve seminerlerinde anlattıkları basur tedavisi ile ilgili görüşlerini yararlı olması adına burada paylaşıyoruz.

   Yaşadıklarınıza ve sorunuza şöyle cevap verebiliriz.

   Anüste ara ara çatlaklar meydana gelmesi ve bu çatlakta meydana gelen az miktarda kanama sizi korkutmasın ki klozet kullanımı ile meydana gelen basıncın bağırsak hareketlerini zorlaması ile anüs yırtılması, yanlış beslenme ile gelen şiddetli kabızlık veya yenilen bir besinlerin dışkı ile çıkan sivri kısımlarının anüsten dışarı çıkarken batması ile gelen kanama gibi durumlar olabiliyor.

   Kaşıntı olması deri kuruluğundan olabiliyor. Deterjan veya suyun çok klorlu olması veya elinizin bir şekilde başka bir madde ile teması ile de kaşıntı olabilir. Anüs kısmını kuru tutmalı vazelin kremi sürmeniz fayda sağlayacaktır.

   Basur olma gibi durumlardan çok farklı hemen sıkıntıya girmeyin geçici küçük belirtiler basur olduğunuz anlamana gelmez. Ancak aşırı bir şekilde kanama, dışkı kısmında elle dokunur bir şişme veya anüsten gelen devamlı kan var ise doktora göstermeniz ve bazı tetkikler yaptırmanız gereklidir.

 8. Bende yumuşak bir şey çıktı basur mu veya yırtılma mı bilmiyorum ilk kez böyle bir şey ile karşılaştım kabızlığı mı var. Kan gelmiyor ama. Nasıl geçer?

  • Basur Tedavisi - Admin

   Ayşenur Hanım; Öncelikle geçmiş olsun diyoruz. Kabızlık bu tarz sıkıntılar oluşturabilir.

   Ancak basur vakıaları böyle başlıyor. Bu durum devamlılık arz ederse hemen müdahale etmeniz gereklidir. Kabızlık ta aşırı ıkınma sonrası yırtılma olabiliyor.

   Bazı insanların dokusu buna müsait olmayabilir. İnce bir doku bazen bu tarz ıkınmalarla zedelenebiliyor. Gerekli önlemeler alınmaz ise basur oluşumu başlayabilir.

 9. Merhaba acaba bu çay emziren bayanlar için uygun mu ayrıca günde kaç defa içilmeli?

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhaba Aynur Hanım,

   Prof. Dr. Saraçoğlunun tarif ettiği bitkisel kürün emziren bayanların kullanılmasında herhangi bir zararı yoktur. Sadece hamilelik dönemi kritik bir dönem özellikle bu dönemde tüketilmesi uygun olmadığını riskli olduğunu söyleyebiliriz.

   Emziren bayanların ise miktarı azaltarak kullanması gerektiği daha doğrudur. Örneğin normal şartlarda günde 2 veya 4 fincan olacak şekilde tüketilmesi lazım gelirken bu miktarı emziren bayanlar 1 fincana düşürmesi uygun olur.

 10. Mrb benim dış basur problemim var daha önce bir taneydi şimdi bir tane daha çıktı tedavisi mümkün müdür? Çok mu geç kaldım acaba tedavi icin. Ameliyatsız tedavi olmam mümkün müdür? Lütfen yardımcı olur musunuz.

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhaba Nina Hanım, basur memeleri ilk çıktığında müdahale edilmesi gerekli idi. Hatta biz bu konu için basur belirtileri başladığında önlem almaları gerektiğini fırsat oldukça dile getiriyoruz. Basur tedavisi ameliyatsız olabiliyor ancak memelerin çok fazla dışarı sarkmasının önüne geçilmesi için ameliyatta gerekli olabilir. Doktorunuza bu konuda danışırsanız daha doğru bir sonuç alırsınız. Çünkü basurun dereceleri var. Şayet 4. derece basur ise ameliyat çözüm olmaktadır. Şayet 1. ve 2. derece hatta 3. derece basur ise bitkisel çözümler ile iyileşme sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir