Basur Nasıl Geçer?

Basur nasıl geçer? Evde bitkisel tedavi yöntemi nasıldır? Basur bilindiği üzere ağrılı sıkıntılı bir hastalık ve çıkan bölge gün aşırı kullanılan bir organ.

Basur hastaları basuru geçirmek için devamlı olarak evde uygulayacakları bitkisel tedavi yöntemleri araştırmakta ve bir çözüm aramaktadırlar. Bilindiği üzere ameliyat sıkıntılı bir bölgede uygulanacağı için daha çok bitkiler ile tedavi uygulayarak basur çıkan bölgenin ağrısı azaltılmak istenmekte ve hatta basur problemine son verilmek istenmektedir.

Basur nasıl geçer bitkisel çözüm nedir?

Bu ilginizi çekebilir:  Bitkisel Basur Tedavisi 
Basur evre evredir ve her evrenin kendine göre bir tedavi yöntemi vardır. Basur ilk başlarda rahatsız etmiyor olabilir ancak 2. derece ve 3. derece olarak ilerlediğinde sıkınıtlı bir hal alır.

Geçici çözümler

Basurun evde uygulandığı bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde bilinen geçici olarak rahatlama sağlatan bazı bitkilerin suya atılarak ılık bir suya oturulması yöntemidir. Bu rahatlama geçici bir yöntemdir. Buradaki amaç basur bölgesi ve vucut kaslarının rahatlaması söz konusudur. Bu yöntemde basurun vucutta oluşturduğu ağrı azaltılması ile geçici rahatlama sağlanılır.  Bu yöntemi uyguladığınızda oturacağınız ılık suyun içine bir miktar karanfil çayı veya yağı koyun ağrıda inanılmaz dinginlik sağlıyor.

Basurun verdiği ağrı birazda olsun geçmesi için sıcak savonalar ve sıcak tuğlaya oturmaktır. Buda suya oturma gibi rahatlama sağlamaktadır.

Sülük bir başka farklı yöntemdir ki eğer basur memeleri şişmiş ve bu durum çok sıkıcı basurun olduğu bölgeye sülük yapıştırmak geçici rahatlama sağlayan yöntemlerdendir.

Basur bölgesinde uygulanan bu sülükle tedavi yöntemi ile basurun içindeki pis kanların sülükler tarafından emilmesi sağlanır.

Basuru olanlar ve basur nasıl geçer sorusuna yanıt arayanlara önerimiz ve her zaman dikkat etmeleri gereken durumlardan biride tuvaleti kullanmada dışkılama biçmine dikkat edilmesidir.

Basur ağrısı evde nasıl geçer?

Evde uygulanan ve bilinen yöntemler özellikle tuvalet ihtiyacı öncesi ve sonrası ile başlar.

Tuvalet ihtiyacı giderilirken aşırı ıkınma, eğer dışkı sert ve kalınsa gerekirse ılık su ile makat bölgesine su pompalanmalı. Bu çok önemli bir ayrıntı eğer ıkınma ve dışkının normal şekilde çıkarılmaya çalışılması makat bölgesinde tahrişler meydana getirir. Daha fazla sıkınıtlar oluşabilir. İhtiyaç sonrası ılık su ile yıkanması çıkan basur memelerini parmaklar yardımı ile içeriye doğru yitilmesi sonraki zamanda oluşacak sıkıntıları bir nevi iltihap ve kanamaları önleme yolunda bir adımdır.

Yağlı bir madde olan vazelin yardımı ile bu daha kolay yapılabilir ve basur bölgesinin kuruması önlenir. Bu bir önlemdir.

Yukarda saydığımız yöntemler geçici olan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile sadece basurun verdiği rahatsızlıkta geçici  bir rahatlık meydana getirir. Basuru tam anlamı ile geçmesini istiyorsanız basur bitkisel tedavi yöntemlerinden kalıcı çözüm sağlayan yöntemleri uygulamalısınız.

Kalıcı Çözüm için E-kitap önerisi: 7 günde bitkisel çözüm kitabı

Her şeyden önce bağırsak çalıştırıcı besinleri tüketmeli sadece bu yetmez bağırsakların hareket etmelerini sağlayacak eğzersizler basur problemini sonlandırmak için gereklidir.

Basur hastaları bağırsaklarını çalıştıracak olan sebze meyve ve şifalı suylardan tüketmeye özen göstermeliler.

Diğer konular ilginizi çekebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir