basur nasıl geçer tedavisi
basur nasıl geçer evde bitkisel tedavi yolları

Basur Nasıl Geçer? Evde Tedavi Yöntemi & Çok Özel Formül!

Basur Nasıl Geçer? sorusunu yanıtladığımız ve evde bitkisel tedavi yolları hakkında kaleme aldığımız bu bilgilendirici yazıda bugüne kadar basurun iyileşmesi adına yayınlanan her şeyi bir kenara koyun.

Bilindiği üzere basur hastalığı ağrılı sıkıntılı sıkça karşılaşılan bir rahatsızlık olup, gün içinde en çok kullanılan bölgede makatta çıkmaktadır. Basur makat civarında toplardamarların genişlemesi sonucu ortaya çıkar. Bu hastalığın tedavisiyse ameliyatsız tedaviler ve ameliyatla gerçekleştirilen tedaviler olarak ikiye ayrılır.

Basur hastaları basuru geçirmek için ameliyat veya evde uygulayacakları bitkisel tedavi yöntemlerini araştırmakta ve basur için bir çözüm aramaktadırlar. Bizde bu bağlamda basur tedavi yöntemlerinden ameliyat ve bitkisel çözümler hakkında tam kapsamlı bu rehberi istifadenize sunuyoruz.

Lütfen!! Basur konusundaki kişisel deneyimlerinizi diğer basur hastaların fayda sağlaması için bu yazının yorum kısmından paylaşınız.

Bu yazıda anlatılanları özetleyen video. Okumadan önce ön bilgi alabilirsiniz.

Bilindiği üzere basur ameliyatı makatta sıkıntılı bir bölgede uygulanacağı için basuru daha çok bitkiler ile tedavi yoluna gidilerek basur çıkan bölgenin ağrısı azaltılmak istenmekte ve hatta basur problemine son verilmek istenmektedir.

Basur evre evredir ve her evrenin kendine göre bir tedavi yöntemi vardır. Basur ilk başlarda rahatsız etmiyor olabilir ancak 2. derece ve 3. derece olarak ilerlediğinde sıkıntılı bir hal alabiliyor.

basur nasıl tedavi edilir

Basur Nasıl Tedavi Edilir?

Basur hastalığının tıptaki adı hemoroidtir.  Hemoroid olarak adlandırılan basur dış kısımda ise ve kişiye bir rahatsızlık veriyorsa tedavi uygulanması gerekmektedir. İç hemoroid olarak adlandırılan iç basur çeşitli yöntemler ile gerek ilaç tedavisi gerek ameliyatsız bitkisel tedavi yöntemleri ile geçmesi sağlanabilir.

Bu tip müdahalelerin başarılı olmadığı durumlarda ve ilaç tedavisinde istenen başarıya ulaşılamadığında, komplikasyonlar artan şekilde tezahür ediyorsa ya da basur ileri seviyeye ulaşmışsa cerrahi tedavi seçeneklerini düşünmek ve uygulamak gerekebilir.

Basur için ilaç tedavisinin uygun görülmesinin sebebi basur hastalığını iyileştirmekten ziyade rahatsızlığın belirtilerini kontrol altına almak ve rahatsızlığın sebeplerine yönelerek rahatsızlığı ortadan kaldırmaktır.

Basur İçin Kalıcı Çözüm ve Geçici Çözümler Olmak Üzere İki Çözüm Yöntemi Vardır.

Basur İçin Geçici Çözümler

#1: Suya Oturma Banyosu

Evde uygulanan bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde bilinen ve geçici olarak rahatlama sağlayan bir yöntemlerden biri sıcak su oturma banyosudur. Ev ortamında uygulanabilecek bu yöntem aynı zamanda oldukça pratiktir. İçine oturabileceğiniz büyüklükteki bir leğeni sıcak suyla doldurarak bir müddet oturulabilir. Su sıcaklığı ılıktan biraz daha sıcak olmalıdır. Suyun içerisine kaynatılmış papatya çayı da ilave edilebilir.

Bu yöntem, hastalıklı deri içerisine nüfus eden güzel kokulu bitkilerin suya atılarak uygulanan ılık suya oturulması yöntemidir. Bu yöntem basuru rahatlamada geçici bir yöntemdir. Buradaki amaç basur bölgesinin ve etki eden kasların rahatlaması söz konusudur.

Bu yöntemde basurun vücutta oluşturduğu ağrının azaltılması ile geçici rahatlama hedeflenir.

Bu geçici rahatlama yöntemini uygulamak istediğinizde oturacağınız ılık suyun içine bir miktar karanfil çayı veya yağı koyun basur ağrısınında inanılmaz dinginlik sağlıyor.

#2: Sıcak Savona ve Sıcak Tuğlaya Oturma Seansları

Basurun verdiği ağrı birazda olsun geçmesi için sıcak savonalar ve sıcak tuğlaya oturmak bir başka geçici çözümlerdir. Bu iki yöntem suya oturma banyosu gibi geçici rahatlama sağlamaktadır.

#3: Sülük Terapisi

Doğal tedavi yöntemlerinden biride sülük tedavisidir. Sülük basurda geçici rahatlama sağlayan bir başka farklı yöntemdir ki eğer basur şişliği var ise bu durum çok sıkıcı. Basurun oluştuğu bölgeye sülük yapıştırarak pis kanın emilmesi sağlanır. Basur memelerinde biriken kanın temizlenmesi sülük ile sağlanır. Bu durum sonraki zamanlarda kanın tekrar birikmesi olacağından basur için geçici bir rahatlama sağlayan yöntemlerden biri diyebiliriz.

Basur bölgesinde uygulanan bu sülükle tedavi yöntemi ile basurun içindeki pis kanların sülükler tarafından emilmesi sağlanır.

#4: Himalaya Tuzu Uygulaması

Himalaya tuzu basur memelerini küçülten ve rahatlatıcı etkisi olan bir maddedir. Himalaya tuzu uygulaması şöyle yapılır. Bir avuç himalaya tuzunu banyo yapacağınız suyun içine atıp erittikten sonra oturacağınız kuvete atmak veya bir leğenin içine koyarak oturmak.  Makatınızı tek seferde yaklaşık 15 dakika boyunca birkaç santim kabın içinde bulunan ılık erimiş himalaya tuzlu suyla temas ettirin. Bu uygulama günde 1 defa özellikle tuvalet ihtiyacı sonrası yapıldığında rahatlama sağlayacaktır.

#5: Buz Uygulaması

Makatta basur çıkan bölge için geçici rahatlama sağlayan yöntemlerden biri olarak kullanılan buz. Buz basurlu bölge ile temas edildiğinde ağrıyı azaltır ve basur memelerini azda olsa küçültür.

#6: Ağrı Kesici Kullanmak

Asetaminofen, ibuprofen içeren aspirin gibi reçetesiz ilaçlar basur acısını geçici bir şekilde dindirmeye yardımcı olmaktadır. Bu ismi verilen ilaçlar mutlaka doktor kontrolünde ve kullanılmadan önce sorulmalıdır.

Yukarıda bahsedilen  basur bitkisel tedavi yöntemleri evde rahatça uygulanabilir geçici rahatlama sağlamaktadır. Basurun geçici rahatlama sağladığı bu bitkisel tedavi yöntemleri özellikle büyük abdest öncesi ve sonrası uygulanmaktadır.

Yukarıda saydığımız yöntemler basurun iyileşmesine yardımcı geçici rahatlama sağlayan adımlar ve yöntemlerdir. Bu yöntemler ile sadece basurun verdiği rahatsızlıktan geçici  bir rahatlık meydana getirir.

Peki..

Basurda Kalıcı Bitkisel Çözüm Nedir? 

Evde Bitkisel Yöntemler İle Basur Nasıl Geçer?

Dikkat! Özel Duyuru! 

Bu Basur İçin Çok Özel Bir Formül!

Basur İçin Özel Geliştirilmiş Fayda Sağlayan Bitkisel Formülün Detaylarını Anlatan Bir E-Kitap Yayınlandı. Bu E-kitabı İncelemeye Alarak Bir Rapor Hazırladık. Detaylı Raporu Okumak İçin  >> BURAYI TIKLAYIN <<

Basurun tedavisinde evde uygulanabilecek iyileştirici özelliğe sahip bir kaç bitkisel kür bulunmaktadır. Bu kürler uzmanlar tarafından önerilmiş ve hastalar tarafından iyileştirici olduğuna dair yorumlar almıştır. Evde yapılabilecek bu bitkisel tedavilerde kullanılan başlıca bitkiler şunlardır.

Bu tedavi yönteminde kullanılan yağlar

 • Hindistan cevizi yağı
 • Zeytin Yağı

Bu iki yağ basurda bitkisel kürlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu iki yağın basur ağrısını yatıştırıp dindirecek bir etkisi vardır.

Bitkiler

 • Aloevera Bitkisi

Ağırlıklı olarak Aloevera bitkisi kullanmaktır ki bu bitkinin jeli kürlerde, bitki karışımlarında kullanılır. Aloveranın içinde bulunduğu bu jelin basurun etkisi ile ağrı yaşanan makatta acıyı ve rahatsızlığı gidermede etkisi vardır.

 • Güvercin Ağacı Bitkisi

Çok sık duyulmayan bu bitki krem formunda basura sürülerek uygulanır. Güvercin ağacı bitkisinin basur şişkinliğini azaltma, basur kanamasını kesme ve basur kaşıntısına iyi geldiği uzmanlar tarafından açıklanmaktadır.

Bal ve kudret narıda basurun evde tedavisinde kullanılan iki bitki ve besinlerdir.

basur evde nasıl geçer

Evde Basur Nasıl Geçer?

Evde uygulanacak bitkisel kürlere geçilmeden önce dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta var. Tuvalet ihtiyacı giderilirken aşırı ıkınma, eğer dışkı sert ve kalınsa gerekirse ılık su ile makat bölgesine su pompalanmalıdır.

Bu çok önemli bir ayrıntı..

Ikınma ile dışkının normal şekilde çıkarılmaya çalışılması makat bölgesinde tahrişler meydana getirebilir. Bu durumda basur bölgesinde daha fazla sıkıntılar oluşabildiği gibi tedavide uygulayacağınız bitkisel kürlerin etkisi bu bağlamda azalabilir.

Yapılması gerekenler beslenmede sıvı şeyler tüketilmesi, tuvalet ihtiyacı öncesi ve sonrası anüsün ılık su ile yıkanması, anüsten çıkan basur memelerini parmaklar yardımı ile içeriye doğru itilmesinin aksatılmaması gereklidir. Bu kriterler basurun verdiği rahatsızlıktan meydana gelecek zamanla oluşacak (iltihap ve kanamalar) sıkıntıları önleme yolunda atılacak adımlardandır.

Basur Memesi Nasıl Geçer?

Dış Basur Memesi Nasıl Geçer?

Basur memesinin içeri itilmesini sağlamak için yağlı bir madde olan vazelin yardımı ile daha kolay yapılabilir. Vazelin hem iyileştirmede yardımcı hemde basurun oluştuğu bölgenin kurumasını önlemek için iyi bir maddedir.

Dış Basur ve İç Basur Arasındaki Fark Nedir ?

İç ve dış basur birbirinden oldukça farklıdır. Dış basuru olan kişinin makatından aşağı sarkan bir şişlik gözükür. Fakat kişi iç basura yakalanmışsa gözle görülen hiçbir şişlik olmayacaktır. İç basurda mutlaka makattan kan gelir. Dış basurda ise daha çok kaşıntı, (basur yanması olarak bilinen) makatta yanma ve akıntı görülür.

Basuru tam anlamı ile geçmesini sağlamak için 7 gün programını tavsiye etmekteyiz. 7 Gün programı basur bitkisel tedavi yöntemlerinden en gelişmişi ve basur için kalıcı çözüm sağlayan yöntemler arasında yer almaktadır. 7 gün programı nedir? Nasıl uygulanır? Programın detaylarına nasıl ulaşabilirim? diyorsanız programın detaylarının anlatıldığı e-kitap hakkında yazdığımız inceleme raporu için BURAYI tıklayın.

Basur Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Basur Ağrısı Neden Olur?

Basur ağrısının nedenlerine gelince ilk önce bölgede oluşumuna bakmak gerekir. Çoğunlukla anüs içindeki toplardamarların büyümesi ve genişlemesiyle ortaya çıkan ağrılar bu hastalığın adının iç basur olarak adlandırılmasını da sağlar.

Kalın bağırsağın uç bölgesinde bulunan toplardamarların ıkınma yoluyla ya da bu bölgede aşırı baskı  oluşmasıyla bu damarlar genişler ve makatın iç bölgelerine geçişin ve dışkılama sonucu kanama ve ağrı görülebilir.

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?

 Basur Ağrısını Azaltmak İçin Ne Yapmalı?

Basur ağrısının kesin tedavi uygulanmadıkça tamamen geçmesi genelde zordur. Fakat basur ağrısını azaltmak için bu anlattığımız yöntemlerde kullanılabilir. Bu yöntemler sıcak oturma banyosu, Anestol ve türevi ağrı kesiciler kullanmak ya da Hindistan cevizi yağı, kudret narı, Aloevera ya da papatya çayı gibi bitkisel yöntemleri kullanmak suretiyle ağrının azaltılması mümkün olabilmektedir.

Basur Kanaması Nasıl Geçer?

Basur Kanaması Nasıl Durdurulur?

Öncelikle kanamanın hangi hastalık sebebiyle ve nerede olduğu doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Makattaki kanamalar birçok sebeple olabileceği için doğru tedavi yöntemi araştırılmalıdır. Kanamanın basurdan kaynaklandığı kesinleştirildikten sonra nedene yönelmek gerekir.

Basur kanaması ise ilk yapılması gereken şeylerden biri herhangi bir şekilde yapılan ıkınmanın önüne geçmektir. Ikınma olmadan iç yapının kendini onarmasına fırsat tanımak gerekir.

Daflon ve Doxium gibi tabletlerle tedavi denenebileceği gibi, fitil ve krem gibi tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Kortos fitil basur kanamasında genel kabul gören bir fitildir. Procto glivenol kremse bölge içi tedavisinde kullanılan önemli bir tedavi ilacı olarak bilinmektedir.

Acı tüketimi kanama devam ettiği sürece olabildiğince asgariye indirgenmeli hatta bazı durumlarda hiç tüketilmemelidir. Acı tüketiminin direk zararı olmasa dahi kaşıntıyı arttırıcı etkisi yüzünden ıkınmaya sebep olacağından kullanılmaması tavsiye edilir. Bu yöntemler işe yaramadığı takdirde hekiminizin uygun göreceği başka bir tedavi yöntemine geçilmelidir.

Basur Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Basur henüz küçükse genel olarak kaşıntı yapmaz ancak büyüdüğünde kaşıntı yapmaya başlayabilir. Kaşıntının sebepleri temel olarak hemoroid yani basur memelerinin bölgenin hava almasını engellemesi ve nemli bir ortam yaratması, buna bağlı olarak da cillte bozulmaların görülmesidir.

Basur memelerinin aralarında kalan dışkının temizlenmesi zor olduğundan bu kalıtlar cildi yıpratabilir. Birbirine sürtünen memeler cildi tahriş edip kaşıntı yaratabilir. Memelerin otururken ezilmesi de bir başka nedendir.

Basur kaşıntısı için geliştirilen kremler asıl sorunu ortadan kaldırmadığı için etkili olmadıklarını söylemekte yarar var. Yine de makattaki kaşıntıyı Pruzon kremle bir dereceye kadar geçirmek mümkündür. Bölgeyi kuru tutmak, dikkatli bir temizlik süreci ve otururken ezmekten sakınmak kaşıntıyı azaltıcı etkenlerdir.

Ahmet Maranki Basur Nasıl Geçer? Sorusuna Hangi Öneride Bulunuyor?

Ahmet Maranki basurun geçmesi için çeşitli kürler önermektedir.  Bunlardan biri çobançantası kürüdür. Bu kürde dört su bardağı soğuk suya, iki yemek kaşığı ufalanmış çobançantasını karıştırmak ve karışımı sekiz saat beklettikten sonra sorunlu bölgeyi yıkamak esastır. Her karışım mutlaka günübirlik hazırlanmalıdır.

Diğer bir kür ise siyah üzüm yaprakları ile hazırlanmaktadır. 1 bardak sıcak suya, on gram siyah üzüm yaprağı atmak ve demlemek gerekir. Karışım dinlendikten sonra günde iki bardak içilebilir. Bu karışımda taze tüketilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Basur Nasıl Geçer Sorusuna Ne Gibi Bir Tavsiyede Bulunuyor?

İbrahim Saraçoğlu da basur tedavisi için çobançantasını kürünü tavsiye edenler arasındadır. Bunun dışında yine etkili olması için dereotu kürü de tavsiye etmektedir. Tavsiye bir tutam dereotunu ağızda biraz çiğnedikten sonra iki üç su bardağı eşliğinde yutmaktır.

Bu kürün aç karnına ve yemeklerden on beş dakika önce yapılmasını tavsiye eder. Ve kürün bir ay boyunca uygulanması gerektiğinin de altını çizer. İbrahim Saraçoğlu’nun dereotu kürü basur tedavisinde uygulanacak en etkili kürlerden biri diye bilinmektedir.

Hamilelikte Basur Nasıl Geçer?

Hamilelikte basur için mutlaka doktora gidilmelidir. Hamilelik döneminde ve doğumdan sonra emzireceğiniz için kafanıza göre her ilacı kullanmak bebeğin sağlığı açısından sıkıntı yaratabilir.

Bu sebeple mutlaka bir uzmandan fikir almak gerekir. Ayrıca sizde lifli besinlerin bol olduğu bir yemek listesine uygun olarak yemek yemeli, hareketsiz kalmamalı, uzun süre oturmamalı ya da uzanmamalısınız.

Tuvalet düzeninize de dikkat etmemeli ve tuvaletiniz geldiğinde bunu ertelemelisiniz. Ayrıca yirmi dakikalık ılık banyo kürlerinin de basurunuzu rahatlatmada bolca etkisi olacaktır. Bitkisel tedavi yöntemlerini denerken de mutlaka doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Çünkü her bitki bebeğinizin sağlığı açısından faydalı olmayabilir.

Makatta basur olanlar ve basur nasıl geçer sorusuna yanıt arayanlara önerimiz ve her zaman dikkat etmeleri gereken durumlardan biride tuvaleti kullanmada dışkılama biçimine dikkat edilmesidir.

Basurun vermiş olduğu anlık rahatsızlıkları yatıştırmada en iyi tedavi yöntemi genel itibari ile evde yapabileceğiniz uygulamalardan geçiyor. Bahsedilen bu hızlı tedavi ipuçlarının bir çoğu kabızlıktan kaçınmanızda ve gideri daha rahat yapmanızı kolaylaşmasında yardımcı olacaktır.

Her şeyden önce bağırsak çalıştırıcı besinleri tüketmeli sadece bu değil bağırsakların hareket etmelerini sağlayacak eğzersizler basur problemini sona erdirmek için gereklidir. Basur hastaları bağırsaklarını çalıştıracak olan sebze meyve ve şifalı suylardan tüketmeye özen göstermeliler.

Basur Nasıl Geçer? Sorusuna Cevap Olarak Ek Tavsiyeler

 • Kaşımayın!

Basurlu bölgeyi kaşımak basur septomlarına ve cildinize zarar verebilir bu tahrişe neden olabilir. Kaşınma durumu işi daha da kötüleştirir.

 • Giyimde Pamuk veya Keten Seçin

İç giyimde rahat ve yumuşak iç çamaşırında pamuk giyin. Dış giyimde keten giyin. Alanın yayınlanmasını önler ve basur bölgesinde rahatsızlık veren nemin oluşmasını engeller.

 • İyi Bir Tuvalet Alışkanlığı Kazanın

Tuvallete kalma sürenizi sınırlayın. Tuvalet ihtiyacınız geldiğinde beklemeyin bu sizin için sıkıntı olabilir. Her gün aynı saatte gitme şartını kaldırın. Tutmayın , gitmek zorunda hissettiğiniz anda yapın. Daha iyi bir zaman veya yer beklemeyin. Tabure yedeklenebilir. Ve bu, gerginleşmeye ve daha fazla baskıya yol açabilir. Dürtü hissettiğinde elinizden geldiğince çabuk geçin.

 • Oldukça Nazik Olun

Tuvalet kağıdı tahriş edici olabilir kullanmadan önce nemlendirmeyi deneyin. Veya önceden nemli mendiller ıslak mendil, pamuklu toplar veya alkolsüz bebek mendilleri kullanın.

 • Squat Pozisyonununda Yapın.

Klozet kullanmayın. Alturka tuvalete alışın. Alturka tuvalet alışkanlığı bağırsak haraketlerinizi çalıştırır canlı tutar.

 • Lifli Yiyecekler Tüketin

Lifli besinler tüketin bu besinler basur memelerini yumuşatır ve vücudunuza daha kolay geçmesini sağlar. Lif maddelerini fasulye, tam tahıllı ekmek ve tahıllar, taze meyveler ve sebzelerde bulacaksınız. Doğal gıdalardan yeterince yararlanın. Doğal beslenme mümkün değilse gıda takviyeleri deneyin. Gaz yapan gıdalar şişkinlik yapar çok yüklenmeyin azar azar tüketin.

 • Bol Sıvı Tüketin

Bol su basur memelerini yumuşak tutmak için en iyi yoldur. Su en iyi seçimdir. Gün boyunca bol içecek tüketin. Özellikle ishal etkisi yapan içecekler tüketebilirsiniz.

 • Düzenli Egzersiz Yapın.

Her gün 20-30 dakikalık bir yürüyüş bile katı atık yapmaktan men edebilir. Hareketsiz yaşam kabızlık yapar.

 • Doğru Nefes Alın!

Çalışırken havayı içeri ve dışarı hareket ettirmeye devam edin. Nefesinizi çekerken, çekmeye çaba sarfettiğinizde tutmayın. Devamlı rahatlama odaklı nefes alıp verin. Basur ağrısı veya kanaması doğru nefes almamaktan ve nefesi tutmaktan olabiliyor.

 • Oturduğunuz Yerde Bir Yastık Kullanın

Sert bir yüzey yerine minder gibi rahat bir cismin üzerine oturun. Sahip olduğunuz herhangi bir basurun şişmesini engelleyecek ve yeni septomların oluşumunu önlemeye de yardımcı olacaktır.

 • Sıkça Mola Verin

Uzun süre oturmanız gerekiyorsa, her saat kalkın ve en az 5 dakika dolaşın. Makat bölgesini yıkamak isterseniz, kokusuz sabun kullanın ve asla fırça gibi tahriş edici şeyler kullanmayın. Daha sonra kurumaya bırakın.

 • Bu Kitabı Mutlaka Okuyun!

Basur Nasıl Geçer? sorusuyla yola çıkan bitkisel tedavi uzmanı  Lennox Ersaw’ın yazdığı (7 Günde Bitkisel Basur Tedavi Programı) isimli kitabını okuyun.

Bir önceki yazımız olan Basura İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? başlıklı makalemizde basura iyi gelen meyveler, basura iyi gelen sebzeler ve basura ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıyı Puanlayın!
[Toplam: 15 Ortalama: 3.3]

6 Yorum

 1. Klozet şofbeni kullanın hem ağrıları hafifletiyor hemde tedaviye yardımcı oluyor.

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Umut Bey; Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Klozet şofbeni anüs bölgesinde ciddi anlamda rahatlama sağladığı bir gerçek. Hızlı bir şekilde gelen sıcak su bölgeyi yumuşatıyor ve basur bölgesinde ciddi bir rahatlama sağlıyor. Bizde basuru olan kişilerin mutlaka klozet şofbeni kullanmaları gerektiğini tavsiye ediyoruz. Özellikle evde bitkisel kürler ile tedavi uygulayan hastalar için şayet klozet kullanıyorlarsa mutlaka kullansınlar faydasını göreceklerdir. Şunu da eklemek isteriz ki basur hastası olanların mecbur kalmadıkça klozet kullanmamalarının altını çizmek gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü klozet kişinin hayatında olduğu sürece basur probleminden kaçamayacağını üzülerek belirtmek gerekir. Vücudun hassas noktalarından baskı uygulayarak makat kısmının zorlanmasını saplayan klozetin basuru olanlar için iyi bir fikir olduğunu söylemek çok zor. Ancak mecburi sebeplerle kullanılıyorsa Umut beyin dediği gibi rahatlatıcı etkisi olan klozet şofbeni kullanmak neredeyse şart.

 2. Basuru tamamen yok etmek mümkünmü çaresi neyse söyleyin şu an çok acı duyuyorum.

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Hale Hanım, Öncelikle geçmiş olsun Allah şifalar versin diyoruz. İnsan hayatında sıkıntılı bir problem olan basuru tamamen yok etmek günümüzde gerek tıp gerekse alternatif tıpta da mümkündür. Basur için uygulanan bitkisel kürler ile birlikte sağlık açısından bir takım düzenlemeler basur yok edilebilir. Ancak kişisel olarak çok sabırsız bir toplum olduğumuzdan hızlı bir şekilde anlık çözümler aramıyor değiliz. Sitemizde diğer konulara göz atarsanız basurun yok olması için çeşitli bir çok bitkisel yöntem uzmanların dilinden aktarılmaktadır. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan sormak istediğiniz başka hususlar var ise hiç çekinmeyin.

 3. Mayasilin diye bir bitki tohumu var. Kesin çözüm

  • Basur Tedavisi - Admin

   Merhabalar Mehmet Bey, Basur hastalarının istifade ettiği sitemizde yaptığınız bilgilendirici yorumunuz için içtenlikle teşekkür ederim. Mayasilin isminde önerdiğiniz bitki tohumu hakkında okuyucularımızı biraz daha aydınlatırsanız seviniriz. Mayasilin tohumu nasıl kullanılır? Mayasilin kullananlar olarak başka kullanıcılarımız varsa buradan cevaplayabilirler. Mayasilin basura iyi gelen bitki tohumu olarak bir çok kişi tarafından söylenmektedir. Detaylı bir şekilde bu konuyu yakın zamanda işliyor olacağız ancak bu konuda kullanıcıların dilinden fayda adına bir şeyler aktarılırsa daha etkili olur diye düşünüyoruz. Mehmet bey basur için çözüm olarak mayasilin tohumunu önerisinde bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir